Giroud si Ronaldo, i shënon gol të çmendur Atleticos

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjes mes Atleticos dhe Chelseas.

Mysafirët janë ata që e kanë gjetur golin e epërsisë në minutën e 71-të.

Oliver Giroud në mënyrë akrobatike, e dërgoi topin në rrjetë për 0-1.

Goli fillimisht u anulua për pozicion jashtë loje, por pas disa minutave, ai u ri konfirmua me VAR.