Gjermania shkon te shpija

Kanë përfunduar ndeshjet në Grupin F.

Suedia dhe Meksika, kanë kaluar në fazën e 1/8 së finales në Kampionatin Botëror.

Kampioni aktual, Gjermania është eliminuar nga Kupa e Botës, pasi humba nga Korea e Jugut me rezultat 2 me 0.

Suedia fal golaverazhit më të mirë, ka arritur që ta rrëmbej pozitën e parë, duke u ndjekur nga Meksika me nga gjashtë pikë.

Gjermania arriti që të marr vetëm tri pikë në këtë Kampionat, e duke e vazhduar traditën që nga vitit 2002, ku kampionët nuk e kanë kaluar grupin që nga ajo kohë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE