Gruaja ime shkëmbente mesazhe seksi me një burrë tjetër sa isha në punë jashtë vendit, ja çfarë iu ndodhi në fund

Përderisa isha larg shtëpisë duke punuar, gruaja ime po ndante mesazhe seksuale me një burrë tjetër.

Ne jemi duke ruajtur të holla për shtëpinë tonë dhe puna ime më ofrojë punë 4 mujore në një vend më larg dhe pagesa ishte shumë më e mirë sa nuk mund ta refuzoja.

Unë jam 28 vjeç, gruaja ime është 23 vjeç dhe ne kemi një vajzë 18 muajshe.

Kam gjetur mesazhe në telefonin e saj kur unë u ktheva. Isha tejet i befasuar. Ajo gjithashtu i kishte dërguar edhe fotografi nudo atij.

Ajo tha se këtë e kishte bërë për shkak se ndihej e vetmuar. Ata kishin biseduar rreth seksit që kishin pasur por ajo insiston se ata nuk kishin pasur asnjëherë ndonjë kontakt fizik.

Unë jam shkatërruar. Ndihem i zemëruar se gruaja ime më ka ndërruar me dikë për seks.

Ajo po përpiqet të më bind mua, por unë nuk e di se çfarë të bëj.

Përgjigje nga Psikologja:

Nëse ajo ndihet e vetmuar ajo është dashur të ju shkruaj mesazhe seksi juve. Po tingëllon sikur ju të dy dëshironi të ruani martesën e juaj, kështu që mundohu ta kuptosh sado pak.

Tregoj asaj se ju keni nevojë që ajo të ju bind se me të vërtetë ju do.

Mos shkoni për t’ju hakmarrë duke shkuar për seks me dikë tjetër. Ju duhet që të rindërtoni besimin dhe intimitetin gradualisht./Indeksonline/

SHPËRNDAJE