Gucati tregon se kur janë informuar familjarët për arrestimin e tij

Kreu i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, ka dalë sot para trupit gjykues në Hagë.

Atij nga Prokuroria i janë kumtuar arsyet e arrestimit dhe për çfarë akuzohet .

Tutje Gucati është pyetur se nëse pas arrestimit ka patur mundësi të komunikojë me familjarët.

Gucati ka bërë të ditur se ai ka informuar djalin e tij për arrestimin 1 orë e gjysëm pas është marrë nga EULEX.

SHPËRNDAJE