Gurabija me tre përbërës

Përbërësit
1 gotë vaj vegjetal
1 shllag krem
2,5 gota miell

Hapat

1 Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë. (Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

2 Brumin e përfituar e ndani në 3 pjesë, secilës pjesë mund tia shtoni përbërësit tuaj të dëshiruar.

3 Gurabijave ia japni formën e rrumbullakët dhe i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4 Pas pjekjës gjysmë çokollate e shkrini dhe ia vendosni përmbi së bashku me një copë të lajthisë.

Ju bëftë mirë!

SHPËRNDAJE