Gushti vjen me mot të nxehtë, ja temperaturat për sot

Ditët e para të muajit gusht do të mbizotërojë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, ndërsa në fundjavë pritet rënie e lehtë e temperaturave dhe reshje lokale shiu.

Për ditën e sotme është paralajmëruar mot i nxehtë dhe kryesisht me ditell.

Pasdite priten zhvillime të vranësirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

Temperatura minimale pritet të shënojnë 16 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet do të arrijnë deri në 30 gradë celsius Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare krahu veriore 2-7m/s.Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres nën vlera normale.

SHPËRNDAJE