Halil Kastrati iu përlot me veprimin e fundit, ja ҫfarë bën për këtë jetim

Hoxha i njohur nga Prizreni, Halil Kastrati vazhdon me humanizmin e tij.

Edhe pse ai po përballet me sëmundjen e vështirë të djalit të saj, kjo nuk e ndalë që të ndihmojë familjet me nevojë.

Këtë ai e bën në forma të ndryshme dhe të veçanta.

Halili është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet.

Sot përmes një postimi ai ka treguar se ka ndihmuar edhe një jetim duke i siguruar një banesë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE