Haradinaj i’a thotë në sy Ahmetit – Nuk i frikësohem rrëzimit të qeverisë

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke u deklaruar për dialogun, theksoi se detyra e qeverisë është qeverisja ndërsa çështja e dialogut është një projekt më i madh që del jashta përgjegjësive të një qeverie.

Ai theksoi se e admiron PSD-në për të marrë përgjegjësinë në këto rrethana, por u shpreh se deshiron që në fazën finale të dialogut të jenë të bashkuar, raporton GazetaBlic.

Ndërsa sa i përket rrëzimit të qeverisë Kryeministri Haradinaj tha se nuk ndalen dhe nuk frikësohen kësaj çështjeje.

SHPËRNDAJE