Haradinaj tregon të vërtetën e arritjes së  marrëveshjes për demarkacionin

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, së bashku me partnerët e koalicionit si dhe LDK-në, kanë arritur marrëveshje për ta votuar demarkacionin në seancën e së mërkurës.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj konfirmon për qytetarët e Republikës së Kosovës se nga koalicioni qeverisës është menjanuar pengesa e fundit politike, për unitet politik në parlament.

Ligji përmban Marrëveshjen e gushtit 2015, deklaratën e përbashkët të dy presidentëve, Thaçi dhe Vujanoviç  si dhe Raportin e Komisionit Shtetëror për shënimin e kufirit me Malin e Zi”, thuhet në deklaratën e Haradinajt. 

SHPËRNDAJE