Hardinaj zbulon premtimin e madh që i bëri PSD-ja

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka treguar për herë të parë premtimin e madh që ia kishin dhënë zyrtarët e Partisë Socialdemokrate.

Haradinaj, në një intervistë për Insajderi, ka thënë se krerët më të lartë të PSD-së, ia kanë konfirmuar se nuk do të votojnë pro rrëzimit të qeverisë, nëse kjo është kërkesë e Listës Serbe.

Intervistën e plotë mund ta shikoni këtu:

img src=”https://srv2.adsmedia.ch/ads/www/delivery/lg.php?bannerid=1518&campaignid=548&zoneid=54&loc=https%3A%2F%2Finsajderi.com%2Fharadinaj-zbulon-premtimin-e-madh-qe-i-beri-psd-ja%2F&referer=https%3A%2F%2Finsajderi.com%2Flajme%2F&cb=7881220db9″ alt=”” width=”0″ height=”0″ />

I pari i qeverisë, ka shpalosur një takim me zyrtarët e partisë së Shpend Ahmetit, në të cilin sipas Haradinajt, ka marrë zotime se nuk do të votojnë pro rrëzimit të qeverisë, nëse e kërkon këtë Lista Serbe.

“Kohë më parë kur kam acarime me Listën Serbe jam taku me ta. Ju kam thënë se jemi duke shkuar në disa zhvillime të rënda, se unë jam duke shkuar në disa punë të mira për vendin dhe ju kam tregu që mund ta humb besimin e Listës Serbe. PSD më kanë thënë se nuk do të rrëzojmë kurrë, nëse don me kry punë për vendin, e Lista Serbe don me të rrëzu ty, na nuk ju ndihmojmë”, ka thënë kryeministri Haradinaj.

“Mos u tremb më kanë thënë edhe disa deputetë të LDK-së dhe VV-së, që kryeje Ushtrinë se nuk e përkrahim Listën Serbe me të rrëzu ty”, ka thënë Haradinaj.

Intervistën e plotë mund ta shikoni këtu:

SHPËRNDAJE