Hidhet shorti i Champions League: Barcelona dhe Juventus në një grup

Është hedhur shorti i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve për edicionin 2020/2021.

Në Zvicër është hedhur shorti për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri.

Pas hedhjes së këtij shortit janë zbuluar edhe ndeshjet më të forta në të gjitha grupet e kompeticionit.

Grupi G spikat me Barcelona dhe Juventus.

Më poshtë keni shortin e plotë për secila grupet veç e veç. /gazetametro.net

Grupi A:

1. Bayern Munich
2. Atletico
3. Salzburg
4. Lokomotiva e Moskës

Grupi B:

1. Real Madrid
2. Shakhtar Donetsk
3. Inter
4. Monchengladbach

Grupi C:

1. Porto
2. Man City
3. Olympiacos
4. Marseille

Grupi D:

1. Liverpool
2. Ajax
3. Atalanta
4. Midtjylland

Grupi E:

1. Sevilla
2. Chelsea
3. Krasnodar
4. Rennes

Grupi F:

1. Zenit
2. Dortmund
3. Lazio
4. Club Brugge

Grupi G:

1. Juventus
2. Barcelona
3. Dynamo Kiev
4. Ferencvaros

Grupi H:

1. PSG
2. Man Utd
3. RB Leipzig
4. Basaksehir