Hidhet shorti, këto janë ndeshjet e gjysmëfinaleve në Europa League

​Arsenali do të përballet me Atletico Madridin në gjysmëfinale të Europa League.

Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Europa League.

Dy favoritët, Arsenal dhe Atletico, ishin të pafat – pasi do të pëballen mes vete që në këtë fazë, kurse Salzburgu i shqiptarit, Valon Berisha, do të përballet me Marseille.(Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë

Arsenali ndeshjen e parë e zhvillon në shtëpi, kurse atë të kthimit në Spanjë në “Wanda Metropolitano”, derisa Salzburgu i Valon Berishës sfidën e kthimit e zhvillon para tifozëve të vet, ashtu si ndaj Lazios, ku përmbysën rezultatin prej 4-2 për të shkruar histori dhe për t’u kualifikuar në gjysmefinale.

SHPËRNDAJE