Ilaçi i thjeshtë që përgatitet në shtëpi, përmirëson shikimin dhe parandalon rënien e flokëve dhe ndihmon në rritjen e tyre

Ndërsa plakemi, trupi ynë po zvogëlon forcën dhe shumë probleme shëndetësore fillojnë të shfaqen. Shumë njerëz humbasin flokët ose të pamurit, ose të dyja, gjatë jetës së tyre, si rezultat i plakjes dhe gjenetikës.

Për më tepër, kjo mund të shkaktohet nga çrregullime autoimune, sifilizë, kimioterapia, sëmundjet e lëkurës, mungesa e hekurit dhe pabarazitë hormonale. Megjithatë e keqja është se këto probleme mund të shfaqen dhe të ndikojnë edhe tek të rinjtë.

Përveç se këto probleme mund të parandalohen dhe shërohen, shumë mënyra dhe produkte të shërimit dalin si të paefektshme. Kjo është arsyeja pse njerëzit kanë zbuluar një kurë natyrale dhe efektive për këto kushte.

Efektet do të përmirësojnë vizion tuaj dhe do të parandalojnë rënien e flokëve e ka mundësi edhe të nxisin daljen e tyre:.

Mendoni se cila është pjesa më e mirë? Është natyrale, shumë e lirë dhe mund ta përgatisni në shtëpi:

Përbërësit:

Hudhër, 3 karafilë të vegjël
4 limona
Vaji i farës së lirit, 200gr
Mjaltë, 1kg

Si përgatitet:

Së pari, qëroni hudhrën dhe pastaj përzieni limonin me hudhër. Pasi ta përzieni mirë shtoni edhe vajin e farës së lirit dhe mjaltin që t’i përzieni të gjithë përbërësit së bashku.

Vendosni në një kavanoz dhe futeni në frigorifer, le të qëndrojë një ditë.

Merrni nga një lugë gjelle 3 herë në ditë dhe është mirë ta përdorni 30 minuta para ushqimit.

Pse është e dobishme:

Kjo kurë ushqen dhe freskon flokët tuaj dhe i ndihmon të rriten shpejt. Parandalon inflamacionin, heq qafe zbokthin dhe problemet e lëkurës. Për më tepër, përmirëson të pamurit dhe mund të humbni peshë duke e përshpejtuar metabolizmin./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE