Imagjinoni: Italia ka numër më të vogël të të infektuarve se sa Kosova

Koronavirusi në Itali duket se është në fazën e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit kemi një ulje të numrit të rasteve të reja me koronavirus dhe të humbjeve të jetëve.

188 raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën duke e çuar në 34 945 numrin e përgjithshëm të vdekjeve.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194 579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.

SHPËRNDAJE