Interesante: Shqiptarë me plisa, në ndeshjen kundër Jugosllavisë më 1967 (Video)

Shikojeni videon e ndeshjes së futbollit në mes të Shqipërisë dhe Jugosllavisë, që është luajtur në nëntor 1967 në kuadër të Kampionatit Evropian të Futbollit.

Loja është zhvilluar në stadiumin e Partizanit, ndërsa Jugosllavia ka fituar 4:0, transmeton Telegrafi.

Të pranishëm në ndeshje ishin shumë shqiptarë, kryesisht nga Kosova, si tifozë të Shqipërisë, që mbanin plisa në kokë./T/

SHPËRNDAJE