Ja çka bën deputetët sot në kuvend për aktorin Blerim Peci

Abdyl Salihu, deputet nga radhët e PDK-së nga Mitrovica ka kërkuar një minut heshtje për vdekjen e aktorit Blerim Peci.

Të gjithë deputetët me këtë rast janë ngritur në këmbë për të nderuar kujtimin e Pecit. Aktori Blerim Peci vdiq dhe u varros dje në Mitrovicë.

Ndryshe, deputetët sot po mbajnë seancë plenare ku pritet të votojnë për Projektligjin e Buxhetit të vitit 2018.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⬇⬇⬇)

SHPËRNDAJE