Jeremiq ‘zbulon’ komplet skenarin e Vuçiqit për Kosovën, ja çfarë iu premtoi ai amerikanëve

Kryetari i Partisë Popullore opozitare serbe, Vuk Jeremiq, thotë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq ou ka premtuar amerikanëve Kosovën.

Sipas Jeremiqit, problemi i Vuçiqit është se si ta bëjnë këtë gjë.

Ai në Novi Sad, theksoi se Vuçiqit nuk po i konvenon kërkesa e amerikanëve për t’ia dorëzuar Kosovës karrigen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

SHPËRNDAJE