Jo mirë: Këto janë statistikat e Kombëtares së Kosovës në 10 ndeshjet e fundit

Kombëtarja e Kosovës sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë takimin e grupit C ndaj Sllovenisë në kuadër të rundit të tretë në Ligën e Kombeve.

Takimi do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku presim një ndeshje të mirë nga djelmoshat tanë, për të harruar kështu humbjen në 2:1 ndaj Maqedonisë së Veriut.

Kombëtarja jonë ka statistika dëshpëruese në 10 ndeshjet e fundit.

STATISTIKAT: 6 humbje, 1 barazim dhe 3 fitore

Maqedonia 2-1 Kosova, humbje
Kosova 1-2 Greqia, humbje
Moldavia 1-1 Kosova, barazim
Suedia 1-0 Kosova, humbje
Kosova 0-4 Anglia, humbje
Çekia 2-1 Kosova, humbje
Kosova 2-0 Mali i Zi , fitore
Kosova 1-0 Gjibraltar, fitore
Anglia 5-3 Kosova, humbje
Kosova 2-1 Çekia, fitore