Këta janë deputetët e PDK-së që “tradhtuan” sot Hashim Thaçin

Një pjesë e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës kanë votuar për formimin e komisionit hetimor për rastin e 6 shtetasve turq të arrestuar dhe dëbuar nga Kosova.

Ndonëse presidenti turk, Erdogan e falënderoi Hashim Thaçin për dëbimin e “Gylenistëve” për në Turqi, duke konfirmuar se ai ishte prapa kësaj ngjarjeje, deputetët e ish- partisë së tij, votuan që të hetohet ky proces.

GazetaBlic” e ka siguruar listën e deputetëve të PDK-së që mbështetën këtë iniciativë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Deputetët e PDK-së të cilët kanë votuar pro formimin të këtij komisioni janë: Memli Krasniqi, Andin Hoti, Bekim Haxhiu, Ganimete Musliu, Abdyl Salihu, Nezir Çoçaj, Evgjeni Thaçi- Dragusha, Blerta Deliu- Kodra, Mexhide Mjaku- Topalli, Flora Brovina, Luljeta Veselaj- Guta, Safete Hadergjonaj, Xhevahire Izmaku ndërsa ka abstenuar nënkryetar i PDK-së, Xhavit Haliti.

Lista e plotë:

 

SHPËRNDAJE