Këto janë statistikat mbresëlënëse të Rashicës në ndeshjen ndaj Bullgarisë

Kombëtarja e Kosovës si asnjëherë më parë, arriti që të shkruaj historinë në ndeshjen kundër Bullgarisë.

Rashica, Muriqi dhe Rashani shënuan për Kosovën, kështu arritën që t’i paketojnë tre pikë të plota, shkruan GazetaBlic.

Por si lojtari më i dalluar në këtë ndeshje ishte padyshim numri 7’të i përfaqësueses sonë Milot Rashica.

Djaloshi nga Vushtrria arriti që me përformacën e tij dhe të bashkëlojtarëve ta mposhtin Bullgarin me rezultat të pastër në 2:3.

Për lojtarin e Werderit flasin statistikat që GazetaBlic i ka siguruar:

SHPËRNDAJE