Kjo është renditja tabelare pas tri ndeshjeve të sotme në Superligën e Kosovës

Janë zhvilluar sot tri ndeshje në Superligën e Kosovës.

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në fuboll.Prishtina ka triumfuar ndaj Dritës me rezultat 2 me 0.

Më pas në fund të ndeshjes, Tun Bardhoku shënoi golin e dytë për ta finalizuar rezultatin për kryeqytetasit.

Gjilani ia ka dalur sërisht që ta ndalë Ballkanin. Për therandasit, ky ishte barazimi i parë në pranverë, pas dy fitoreve ndaj Feronikelit e Besës.

Fillimisht Mevlan Zeka realizoi në minutën e 76′ për udhëtuesit, para se vetëm një minutë më vonë anamoravasit ta rikthejnë baraspeshën, me ç’rast shifrat 1-1 dolën të ishin ato përfundimtare.

Me këtë barazim, ekipi portokalli shkon në kuotën e 45 pikëve, 14 më shumë sesa kundërshtari i sotëm, që mbetet i katërti me 31 sosh.

Në anën tjetër, në “Riza Lushta”, Trepça’89 ka shënuar edhe një tjetër fitore të rëndësishme. Minatorët triumfuan minimalisht ndaj llapianëve të Tahir Batatinës, 1-0. Golin e parë dhe të vetëm të kësaj sfide e shënoi Darwish në minutën e 44′.

Me këtë fitore, Trepça’89 kalon në kuotën e 28 pikëve, për të qëndruar e qetë në mesin e tabelës, ndërsa Llapi gëzon 23 pikë në vendin e 7.

Kjo është renditja momentale në Superligën e Kosovës.