Konsiderohej si femra më e bukur në botë, del pozitive me CoVid-19

Aktorja e njohur indiane Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Ata kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Testimi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativë.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë Maharashtra Rajesh Tope me një
postim në Twitter, por pak minuta më vonë postimi u fshi.

“Aishwarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19.

Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kaloj sa më shpejt këtë situata dhe i urojnë
shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 raste.

Bachchan ishte shpallur Miss Bota më 1994.