Kosova fiton thellë ndaj Luksemburgut, mban gjallë shpresën për kualifikim

Kosova ka fituar bindshëm ndaj Luksemburgut në duelin e radhës parakualifikues për Eurobasket 2021.

Kosova ka shënuar fitore bindëse ndaj Luksemburgut, në kuadër të ndeshjes së tretë parakuaifikuese për Eurobasket 2021.

Dardanët triumfuan me rezultat, 109:88. Pjesa e parë u mbyll 47:37.

Dardan Berisha ishte basketbollisti më i dalluar te Kosova me 7 treshe, 32 pikë e 8 asistime.

Por, paraqitje të mirë shfaqën edhe Divine Myles me 23 dhe Mikaile Tmusic me 22. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE