Ky është kikboksieri shqiptar që heshti Kroacinë, Deskaj shpallet kampion bote (FOTO)

Muhamet Deskaj edhe njëherë ka konfirmuar se nuk ka konkurrencë në Kroaci, duke arritur sërish të shpallet kampion në K1 ne 63.5 kg.

Ai deri tek ky sukses erdhi vetëm me një luftë të fituar pasi shumica e kundërshtarëve largoheshin nga kjo kategori, vetëm e vetëm të mos të ndeshen me kikboksierin shqiptar.

“ Të them drejtën ka kohë që në Kroaci nuk kam shumë konkurrencë dhe ja që u bëra prap kampion me pak mund. Dua që në të ardhmen të kem më shumë lufta, por kjo nuk varret nga unë. Jam i gëzuar me suksesin dhe për këtë falënderoi edhe prindërit e mi si dhe trajnerët që më mbështesin shumë”, tha Deskaj për ArenaRing. (Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Ndryshe, Deskaj shtatë vite me radhë është kampion i Kroacisë në të gjitha disiplinat, kampion botë në Savate Box, i dyti në kampionatin evropian për senior, por i dyti ishte edhe në kampionatin evropian për junior dhe i treti në botë në K1. Dy herë kampion i Kupës së Evropës (senior dhe junior). Në ndeshjet profi ka 9 fitore, 1 humbje ku 4 kanë qenë me KO.

SHPËRNDAJE