Ky është tani supersulmi i frikshëm i Juventusit

Super-ylli portugez pritet të lëvizë drejt Torinos në ditët në vijm por në cilë pozitë do të vendoset nga Massimiliano Allegri?

Allegri ka mundësi të shumta sulmuese. Me Ronaldon në qendër, mundësitë janë të pafundme….

Agjenti i Gonzalo Hguain, vëllai i tij Nicolas, tashmë ka deklaruar se sulmuesi është i ngazëllyer nga perspektiva e ribashkimit me Ronaldon, raportoi “Goal.com”, transmeton Periskopi.

“Ai do të jetë fantastik nëse ai mund të krijojë një partnership me Gonzalon”, tha ai për “Sky Sport Italia”. “Ata e njohin shumë mirë njëri tjetrin, pasi kanë luajtur rreth 80 lojë së bashku”.

“Nëse Juve e bën një gjë të tillë, kjo do të jetë fantastike, spektakolare”, u shpreh ai.

Megjithatë ardhja e Ronaldos pritet të rezultojë me largimin e Higuain, duke lënë prapa një boshllëk. Fituesi pesë herë i Topit të Artë lehtë mund ta plotësojë atë.

Allegri mund të vendosë Ronaldon në qendër të sulmit me formacionin 4-2-3-1, me Mario Mandzukic në krahun e majtë, Dybala në qendër dhe Doglas Costa në të djathtë.

Ronaldo Juventus 4-3-1-2 PS

 

Ronaldo Juventus 4-3-3 PS

Ronaldo Juventus Lone Striker PS

Ronaldo Juventus 4-3-3 Costa PS

Ronaldo Juventus 4-3-3 Mandzu PS

Ronaldo Juventus 3-5-2 PS

SHPËRNDAJE