Ky ishte amaneti drithërues i babait të publicistit Qani Mehmedi! (Video)

Sot në orët e para të mëngjesit, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë publicisti dhe redaktori i vyer i Radio Televizionit të Kosovës, Qani Mehmedi.

Mehmedi kishte punuar si gazetar dhe redaktor në gazetat ”Bota e re“ dhe “Zëri i Rinisë”, redaktor në Radio Televizionin e Prishtinës, në Radio Zagreb dhe në Radio Televizionin Shqiptar. Ishte redaktor i revistës “Dituria”, transmeton Gazeta Express.

E pak kohë para se të vdiste Mehmedi kishte qenë i ftuar një njërin nga emisionet kosovare. Ai kishte folur për jetën e tij, familjen dhe shumë gjëra të tjera.

Mehmedi gjatë intervistës me shumë emocion kujton edhe amanetin e babait të tij, për të mësuar fjalët e tij prekëse, klikoni në linkun e mëposhtëm. /GazetaExpress/

SHPËRNDAJE