La Liga merr vendim të dhimbshëm

during the UEFA Champions League semi final, second leg match between Real Madrid and Manchester City FC at Estadio Santiago Bernabeu on May 4, 2016 in Madrid, Spain.

Spanja është duke u përballur me koronavirusi, i cili është përhapur me shpejtësi në këtë shtet.

La Liga ka pezulluar të gjitha garat deri në një kohë të pacaktuar.

Përmes një komunikate, Federata Spanjolle e Futbollit ka thënë se nuk do të zhvillohet asnjë garë deri në një vendim të ardhshëm të qeverisë spanjolle.

Ky është vendimi i RFEF:

Komisioni i Monitorimit i krijuar nga Marrëveshja aktuale e Koordinimit RFEF-LaLiga RREGULLON pezullimin e garave profesionale të futbollit derisa autoritetet e Qeverisë së Spanjës dhe Administrata e Përgjithshme e Shtetit të konsiderojnë se ato mund të rifillohen pa krijuar ndonjë rrezik shëndetësor.

Si RFEF ashtu edhe LaLiga dëshirojnë të shprehin mirënjohjen më të madhe të publikut për të gjithë ata që po përkushtojnë përpjekjet e tyre më të mira për të ofruar shërbime thelbësore për popullin spanjoll dhe gjithashtu ndajmë ngushëllimet tona për të gjithë të ndjerit dhe një përqafim të ngrohtë nga bota e futbollit për shumë familje që po humbasin të dashurit.

SHPËRNDAJE