Lajm i mirë: 19 të shëruar dhe kaq raste të reja me COVID-19 u konfirmuan

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë lajmëruar edhe 4 raste të reja me coronavirus, ndërsa janë shëruar edhe 19 persona të prekur nga Covid-19.

Sot më 28 maj 2020, janë shëruar 19 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 820 raste.

Njoftimi i plotë:

SHPËRNDAJE