Isa Mustafa pëson sulm në tru

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka disa ditë që është shtruar në Spitalin Amerikan në Prishtinë.

Pas raportimit se ai është dërguar në spital, Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media, ka bërë të ditur se Mustafa është dërguar në spital për shkak të një gripi sezonal.

Por kjo del të mos jetë e vërtetë. Sipas burimeve të Indeksonline, ish kryeministri Mustafa ka pësuar sulm në tru apo siç njihet në gjuhën mjekësore, insult cerebral.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Indeksonline pak më parë raportoi se nesër ish kryeministri i Kosovës do të merr rrugën për në Austri për shërim të mëtutjeshëm.

SHPËRNDAJE