Lajmërohet Veliu:Topi te VV, po presim zgjidhje funksionale

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu në një përgjigje të shkurtër para mediave ka thënë se  po presin zgjidhje funksionale nga Vetëvendosjes dhe se do të presin derisa ta marrin atë zgjidhje.

Veliu tha nuk mund të flas për ofertën e Kurtit pasi ajo nuk është shqyrtuar në organet e LDK-së.

Përndryshe sot në selinë e VV-së ka zhvilluar takim edhe ambasadori Kosnet dhe ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker.

SHPËRNDAJE