Gjykata e Lartë e Kroacisë merr vendim për Ballist Morinën

Ballist Morina, gjate ndeshjes se futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi-Armeni, 2-1, e vlefshme per eleminatoret e "Euro 2016" ne France, e luajtur ne stadiumin "Elbasan Arena", ne qytetin e Elbasanit. /r/n/r/nBallist Morina, during the Euro 2016 qualifying round football match between Albania and Armenia, 2-1, at the Elbasan Arena Stadium.

Duket se rruga për ekstradimin e Ballist Morinës drejt Serbisë (nëse do ndodhë) do jetë e gjatë.

Themi këtë pasi Gjykata e Lartë e Zagrebit ka vendosur ta rikthejë çështjen e tifozit kuqezi që ngriti dronin në Beograd, për rishqyrtim në Gjykatën e Shkallës së Parë. Lajmi konfirmohet për BalakanËeb nga burime të sigurta pranë ambasadës korate në vendit tonë.

Ballist Morina u arrestua pasi tentoi te kalonte kufirin i pa pajisur me pasaporten Shqipetare dhe pas arrestimit te tij Serbia kerkoi ekstradimin e tij.

Duket se kjo gje nuk do te ndodhe pas edhe shume nderhyrjeve nga shteti Shqipetar. Shpresojme qe Morina te lirohet seshpejti./shqiperiaime/

SHPËRNDAJE