Lajmi i fundit: Kryeministri Hoti paralajmëron rikthimin në karantinë

Kryeministri Avdullah Hoti në konferencën për media tha se situata është tepër alarmante.

Hoti paralajmëroi se nëse nuk respektojnë masat, atëherë do të detyrohen t’i kthejnë masat kundër Covid-19.

“Sot kam marrë informata nga Instituti dhe situata është alarmante”, u shpreh ai.

Tutje ai tregon se kanë gati manualin i cili jep udhëzimet e sakta se si duhet të silleni.