Takohen Thaçi dhe Haradinaj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Takimi është mbajtur në orët e mbrëmjes.

Burimet i kanë treguar lajmi.net se takimi ka pas për qëllim koordininim e punëve të përbashkëta shtetërore për menaxhimin e situatës së sigurisë. Në këtë takim janë diskutuar edhe tema tjera të interesit shtetëror.

Presidenti Thaçi dhe kryeministri Haradinaj gjatë ditës kanë mbrojtur intervenimin e policisë së Kosovës në veri, për të arrestuar Marko Gjuriqin. (Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵).

SHPËRNDAJE