Liga e Francës i reagon La Ligas shkaku i Neymarit

Liga e Francës ka reaguar ndaj La Ligas, për refuzimin e ofertës për klauzolën e Neymarit.

La Liga ka bërë të ditur se ka refuzuar ofertën 222 milionë euro të PSG për yllin brazilian.

“LFP është befasuar dhe nuk e kupton refuzimin e La Ligas për të pranuar thjeshtë pagimin e lirimit të klauzolës së lojtarit Neymar”, nis reagimi i Ligës së Francës.

“LFP këkon që La Liga të respektojë rregullat e FIFA-s dhe përgjegjësitë e saj”.

“LFP mbështet PSG-në dhe dëshiron që Neymar t’i bashkohet Ligue 1”.

SHPËRNDAJE