Liverpool – Bournemouth, ky është vendimi për Shaqirin

Liverpool nga ora 16:00 do të luaj kundër Bournemouth, andaj edhe janë publikuar formacionet zyrtare për këtë ndeshje.

Klopp ka vendosur që në këtë ndeshje kosovar, Xherdan Shaqiri të jetë rezervë e po ashtu përveq Shaqiri rezervë do të jetë edhe Mane.

Xherdan Shaqiri në ndeshjen e kaluar ishte startues dhe po ashtu kishte shënuar gol.