Liverpool – Burnley, publikohen formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Burnleyt.

Liverpool do të luaj para tifozëve të vet, në ‘Anfield’, në ndeshjen që do të jetë e vlefshme për xhiron e 30-të në Premierligë.

‘The Reds’ shihen si favoritët absolut për të fituar këtë takim përballë Burnley, pasur parasysh edhe renditjen tabelare në kampionatin anglez.

Skuadra e Jurgen Klopp tashmë e gjen vetën katër pikë larg Manchester City, dhe një gabim eventual do të mund të thoshte edhe përshëndetje me titullin.

Ndeshja mes Liverpool dhe Burnley fillon në ora 13:00. Më poshtë u sjellim formacionet zyrtare për këtë takim.

Liverpool:

Burnley: