Gazeta spanjolle shkruan për trajnerin e ri dhe Kombëtaren shqiptare

Sot zyrtarish Panucci u zyrtarizua si trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare.

Lajmi ka bërë jehonë deri në Spanjë, ku gazeta më e madhe dhe prestiogjioze Marca ka zyrtarizuar lajmin për mbarë botën. Marca dhe Panucci njihen shumë mirë pasi Panucci ka pasur dy herë lidhje me Realin e Madridit, një herë si lojtarë dhe një herë si zëvendës trajnder i Fabio Capellos, përcjell Albeu.com.

Lidhja që trajnderi aktual i kombëtares sonë ka me Realin e ndërlidh dhe me Marcapasi media spanjolle ka qenë gjithmonë nje krah i djathtë realist i madrilenëve.

SHPËRNDAJE