Mayweather rikthehet në ring për 1 miliard euro

Floyd Mayweather është gati të rikthehet në ring pasi u pensionua nga Boksi, shkruan indeksonline.

Sipas komentatorit të UFC-së dhe njëherit mikut të Floyd, Joe Rogan, ai është në bisedime për të fillojë karrierë në MMA.

Fituesi i 50 ndeshjeve të boksit nga po aq të luajtura do të fitoj plot 1 miliard euro vetëm nëse pranon që të ngjitet në ring.

Nëse pranon ofertën, atëherë Mayweather do të ketë përballë MCGregor që së fundmi e ka mposhtur në disiplinën e boksit, por në UFC rregullat janë tjera.

SHPËRNDAJE