Mbappe në krye të listës së të dëshiruarve të Real Madridit

Kylian Mbappe i Paris Saint-Germain mbetet topprioritet i Real Madrid për verën që vjen.

Francezi ka refuzuar dy herë përpjekjet e PSG-së për t’u ulur e biseduar për marrëveshjen e re. Pra negociata kanë ngelur në mes të dyja palëve, shkruan AS, transmeton Klan Kosova.

Real Madrid për ta transferuar atë duhet të përmbushë kërkesën për pagë të lartë të Mbappe dhe poashtu kërkesën e klubit francez në mënyrë që ta blejnë atë.

SHPËRNDAJE