Mëngjesi e gjen këtë qytet të Kosovës të tronditur nga kjo ngjarje…!

Dje në Gjilan ka ndodhur një ngjarje e rëndë. I dyshuari mashkull ka plagosur me armë zjarri një femër më pas ka qëlluar edhe veten. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK ndërsa i dyshuari pasi ka pranuar ndihmë mjekësore është dërguar në mbajtje.

Nuk dihen shkaqet që çuan deri te ky konflikt.

Njoftimi i plotë i policisë:

Gjilan 25.05.2018-20:20.Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti ka qëlluar me armë zjarri viktimën femër K-Shqiptare dhe më pas ka qëlluar veten. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK. I Dyshuari ka pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

SHPËRNDAJE