Messi, futbollisti i katërt me 500 gola për një klub evropian

Lionnel Messi me dy golat kundër Real Madridit ka arritur shifrën prej 500 golave në karrierë.

Barcelona triumfoi me rezultat 3-2 kundër madrilenëve në derbin spanjoll të el Clasicos.

Por, futbollisti argjentinas nuk është i vetmi lojtar që ka shënuar arritur këtë shifër, transmeton Telegrafi.

Para Messit rekordin e njëjtë më parë e kishin arritur edhe Gerd Muller (Bayern Munich), Jimmy McGrory (Celtic) dhe Uwe Seeler (Hamburg).

Theksojmë se 29-vjeçari katalonasve deri më tani ka pasur 577 ndeshje zyrtare me fanellën e Baracelonës.

SHPËRNDAJE