Meta paralajmëroi tërmetin e fuqishëm dy muaj më parë!

Presidenca reagoi për dy tërmetet e fuqishme që u shënuan sot në Shqipëri.

Nëpërmjet Këshilltari për Mediat Tedi Blushi thuhet se po ndiqet me vëmendje situata në mbarë vendin.

Ndërkohë, kujtojmë që presidenti Meta paralajmëroi në 30 korrik të këtij viti se një tërmet apokaliptik do të godiste Ballkanin duke iu referuar sizmiologut të njohur Akis Tselentis. Sipas Metës, ky tërmet do të ishte 30 herë më i fuqishëm se ai i rënë disa ditë para 30 korrikut në rajonin e Athinës.

Reagim i Zëdhënësit te Presidentit te Republikes, z.Tedi Blushi:

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që ka tronditur vendin tonë e në veçanti Qarkun e Durrësit dhe Tiranës.|

Presidenti Meta shpreson për sa më pak dëme dhe pasoja ndërkohe qe eshte i rëndësishëm monitorimi i situates në vazhdimësi dhe informimi i qytetarëve nga strukturat përgjegjëse shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situatën me vëmendje dhe shqetësim.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE