Mitrovicë: Vetaksidentohet, dërgohet urgjent në spital

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Mitrovicë, më saktëisht në rrugën “Faruk Spahiu”, ku një person ka shkaktuar vetaksident, raporton gazeta online veriu.info.

Vozitësi nga pakujdesia është vetaksidentuar duke marrë lendime trupore me ç’rast është dërguar në spitalin e Mitrovicës për tretman mjekësor.

Raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Vozitësi mashkull K-Shqiptar me veturë nga pakujdesia, ka shkaktuar vetëaksident trafiku. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar vetë vozitësi dhe është dërguar në spitalin e Mitrovicës për tretman mjekësor./veriu.info/

SHPËRNDAJE