Mogherini takohet me Vuçiqin

Ndërmjetësuesja e dialogut Kosovë – Serbi, Federica Mogherini është takuar me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Ky takim po zhvillohet para takimit të përbashkët të tyre me Hashim Thaçin.
Kjo është konfirmuar nga zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijanqiq.

“Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq para takimit të përbashkët me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin”, ka shkruar Kocijanqiq.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

SHPËRNDAJE