Momementi kur Thaçi përshendet Haradinajn dhe injoron Kurtin (Video)

Një konferencë e mbajtur sot, ka mbledhur krerët e shtetit dhe udhëheqës të opozitës.

Në konferencën “Skenarët e ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, e organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit kanë marrëe pjesë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i VV-së Albin Kurti si dhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie.

Haradinaj dhe Kurti ishin të ulur pranë njëri tjetërit në momentin kur ka ardhur presidenti Thaçi në sallë, e ku ka përshëndetur vetëm kryeministrin duke e injoruar Kurtin, shkruan Magazina.al(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Duket se injorimi ishte nga të dy, pasi Kurti as që u ngrit t’i flas, siç bëri Haradinaj.

Më poshtë ju sjellim pamjet:

SHPËRNDAJE