Momenti i pabesueshëm kur një turiste lind në det (Foto)

Ky është momenti i pabesueshëm ku një fëmi i sapolindur po nxirrej nga Deti i Kuq në Egjipt, pasi një turiste ruse shkoi në qytetin turistik për të lindur në ujë.

Hadia Hosni El Said kapi këto imazhe nga ballkoni i apartamentit të xhaxhait të saj në Dahab, në veri të Sharm el-Sheikh, duke treguar babanë e ri që po dilte nga oqeani duke ndihmuar të mbante të porsalindurin e tij.


(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Momente më vonë, nëna u shfaq gjithashtu nga deti duke shikuar sikur ajo sapo kishte qenë për të notuar, përpara se të ribashkohej me fëmijën e saj në plazh.

Dëshmitarët e tronditur kapën momentin kur fëmija u nxor nga uji, para se nëna u ngjit nga valët duke shikuar sikur ajo sapo ishte duke u notuar.

Një tjetër fëmijë ishte gjithashtu duke pritur në plazh për të mirëpritur ardhjen e re, dhe ndërsa marrëdhënia e saktë nuk u bë e qartë, duket se i përket gruas.

Hadia tha se njeriu më i moshuar që mbante foshnjën është një mjek i specializuar në lindjet në ujë, që do të thotë akti i lindjes ishte i përgatitur dhe jo rastësi.

Që kur Hadia publikoi fotot në Facebook të shtunën, ato kanë shkuar viralisht, duke u shpërndarë më shumë se 2.000 herë dhe duke tërhequr mijëra komente.

Identiteti i nënës nuk është zbuluar, e as gjendj e fëmijës – edhe pse të dy u dukën të lumtur dhe të shëndetshëm pas daljes nga deti.

Hadia, dëshmitarja që kapi imazhet, tha se nëna e re kishte hyrë në det, dhe u ndoq nga partneri i saj dhe doktori që e ndihmoi të mbante fëmijën.

Komentuesit në mediat sociale vlerësuan ‘bukurinë’ dhe ‘lehtësimin’ e lindjes në ujë.

SHPËRNDAJE