Ndryshe nga Haradinaj, Thaçi takon komisionarin Johannes Hahn por nuk flet për taksën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar me komisionarin e BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ku kanë biseduar për perspektiven evropiane të Kosovës.

Thaçi ka bërë të ditur se në këtë takim është biseduar edhe për liberalizimin e vizave për qytetarët tanë dhe për domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Presidentit Thaçi në Facebook.

Me komisionerin e BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, biseduam për perspektiven evropiane të Kosovës, për liberalizimin e vizave për qytetarët tanë dhe për domosdoshmërinë e arritjes së një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. HTH

SHPËRNDAJE