Në odën e Drenicës krisin këngët me sharkia për Bekim Jasharin

Në konankun e kryetarit të Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati mbrëmë kishte mbledhi.

Një grup i rapsodëve kanë kënduar për luftën e fundit në Kosovë, dhe kontributin e legjendarit, Adem Jashari.

Të pranishëm ishin, kryetari i Skënderajit Bekim Jashari, komandant Jetullah Geci, nënkryetari i Skënderajt Nuredin Lushtaku, zv.ministri Avdyl Imeri, deputeti Bekim Haxhiu e shumë mysafirë tjerë.

Indeksonline ka siguruar disa video të kësaj mbledhie.

Më poshtë po ju sjellim dy videt nga kjo atmosferë:

Kliko KETU per të parë VIDEON 1

Kliko KETU per të parë VIDEON 2

SHPËRNDAJE