Nga porta në portë, super goli i portierit në Angli që po bën xhiron e botës

Kiev (Ukraine), 26/05/2018.- Liverpool's goalkeeper Loris Karius concedes Real Madrid's 3-1 lead during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. (Liga de Campeones, Ucrania) EFE/EPA/ROBERT GHEMENT

Portieri Tom King ka shënuar një gol spektakolar, nga porta e tij në portën e kundërshtarëve.

Portieri i Newport County i dha epërsinë skuadrës së tij pas vetëm 12 minutash të ndeshjes në League Two ndaj Cheltenham, por në rrethanat më të pazakonta.

King e riktheu topin në lojë nga brenda zonës së tij, por duket se shpejtësia nga era, i dha forcë, para se të kërcej një herë në tokë dhe të fluturonte mbi kokën e portierit të Cheltenham dhe pastaj në portë.

Ky është goli i parë në karrierën profesionale i portier 25-vjeçarit

Ky është goli i parë në karrierën profesionale i portier 25-vjeçarit King.https://streamable.com/e/jxuyia