Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ja kush e bojkotoj atë

Ka nisur të mbahet Mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Në të po marrin pjesë pos kreut te Kuvendit, Kadri Veselit edhe Xhavit Haliti nga PDK, Aida Dërguti nga PSD si dhe një përfaqësues i komuniteteve, njofton Klan Kosova.

Dy partitë tjera opozitare LDK e VV e kanë bojkotuar këtë mbledhje.

SHPËRNDAJE